Szklane kabiny prysznicowe - najgorętszy trend w projektowaniu łazienki
|

Szklane kabiny prysznicowe – najgorętszy trend w projektowaniu łazienki

Odpowiedni dobór kabiny prysznicowej potrafi całkowicie odmienić odbiór estetyczny łazienki. Szukamy prostych rozwiązań, które będą optycznie powiększać przestrzeń, sprawiać wrażenie czystych i przejrzystych elementów wystroju wnętrza oraz ułatwiać zachowanie najwyższego poziomu higieny pomieszczenia. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się szklane kabiny prysznicowe, czyli proste formy szklane, które oddzielają przestrzeń do mycia od reszty łazienki. Szklane kabiny prysznicowe to nasza specjalność.

Dzięki szklanym ścianom kabiny prysznicowej można nadać pomieszczeniu elegancki wydźwięk i uczynić przestrzeń najbardziej widowiskowym miejscem w całym domu. 

Jak dopasować kabinę prysznicową do nowoczesnej łazienki? 

Pierwsze konsultacje z architektem wnętrz ujawniają nasze realne potrzeby i możliwości danej przestrzeni. Dotyczy to również łazienki, która musi spełniać określone wymogi i być na tyle ładna, by przebywanie w niej było przyjemne. Szklane kabiny prysznicowe mogą zdominować wnętrze, szczególnie, jeśli wybieramy mocno zabudowane modele i ciemne kolory, chociażby takie jak czarny. By stworzyć harmonijny wystrój łazienki, warto pokusić się na delikatne odcienie i minimalistyczne szyby do kabiny. Dzięki temu zachowamy odpowiednią równowagę wnętrza, przy ujawnieniu wyszukanego gustu. 

W MPJ Glass proponujemy szklane kabiny prysznicowe w kilku odcieniach: float z lekko zielonkawym odcieniem, optiwhite z lekko błękitnym odcieniem, antisol brązowy oraz antisol grafitowy. Nie oznacza to, że klient musi wybierać spośród wymienionych opcji. Oprócz nich tworzymy również laminowane szkło w dowolnej kolorystyce na indywidualne zamówienie. Jednak z doświadczenia wiemy, że nasza baza kolorystyczna w katalogu jest uniwersalna i najlepiej sprawdza się w nowoczesnych projektach. Kolor kabiny prysznicowej powinien współgrać z wiodącymi barwami łazienki, ale jednocześnie być na tyle delikatny i prześwitujący, by zachować wrażenie powiększenia przestrzeni pomieszczenia. W ofercie znajdziecie różnorodne okucia (takie jak zawiasy do kabiny prysznicowej, uszczelki do kabiny prysznicowej czy łączniki do kabiny prysznicowej), które można dobierać według własnej wizji wnętrza.

Szklane kabiny prysznicowe i ich czyszczenie

Czyszczenie szklanej kabiny prysznicowej wymaga staranności, ale dzięki specjalnym technologiom użytym przy produkcji nie jest trudne i czasochłonne. Taflę szkła pokrywamy specjalną specjalną powłoką ułatwiającą utrzymanie czystości w kabinie. Nanosimy ją nanotechnologią – dzięki temu warstwa wnika w pory szkła i tworzy ścisłą strukturę uniemożliwiającą przywieranie kamienia do tafli. Ten prosty, lecz istotny zabieg to gwarancja komfortu użytkowania kabiny prysznicowe i zadowolenia klienta. 

Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana szklaną kabiną prysznicową do łazienki, skontaktuj się z naszym działem ofert.

Podobne wpisy