Ściany szklane

Już od lat specjalizujemy się w projektowaniu i montażu zabudów oraz szklanych ścian. To jeden z tych elementów, które w prosty sposób mogą nadać wnętrzu wyjątkowej elegancji i ekskluzywnego wymiaru. Jest to jednocześnie rozwiązanie proste, które znajdzie fanów zarówno wśród miłośników przepychu, ale i dla tych, którzy cenią sobie minimalizm. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań systemowych ścian szklanych, możemy zaoferować Państwu pełną gamę produktów wiodących marek zachodnich producentów.

Ściany szklane – wybierzemy rozwiązanie idealne do Państwa wnętrza

Przez termin „zabudowy szklane” rozumiemy wszystkie konstrukcje ze szkła hartowanego, jakie możemy Państwu zaoferować. Innymi słowy – wszystkie, jakie Państwo sobie zażyczą. Szkło, połączone z metalem lub drewnem, tworzy przestrzenne konstrukcje, które zapewniają wnętrzu dużą ilość światła. Mogą one jednocześnie znacznie uatrakcyjnić pomieszczenia, a przede wszystkim nada im ekskluzywnego charakteru.

Ściany całoszklane, w których szkło jest konstrukcją nośną bez dodatkowych profili konstrukcyjnych, to rozwiązanie bardzo minimalistyczne Z reguły profil mocujący ma wysokość 20 mm i montujemy go bezpośrednio do podłogi i sufitu. W przypadku, gdy mamy do czynienia z sufitem podwieszanym, niezbędne jest wykonanie dodatkowej konstrukcji wzmacniającej, zapewniającej bezpieczne korzystanie z zainstalowanych ściany szklane.

Jako wypełnienie stosujemy najczęściej szkło 10 mm hartowane, powyżej wysokości 3 metrów należy użyć szkła hartowanego grubości 12 mm. W tym systemie nie stosuje się pionowych szprosów, tafle szklane montowane są na styk ze sobą, zachowując jedynie delikatne przerwy dylatacyjne między poszczególnymi taflami. Najczęściej jest to 1-2 mm.

Szeroki wybór szklanych drzwi

Szklane drzwi mogą być zainstalowane na kilka sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie okuć punktowych z zawiasami narożnymi i samozamykaczem podłogowym. Całość idealnie komponuje się z resztą ściany szklanej.

Dla klientów, którzy bardziej cenią sobie ciszę, szklane drzwi można zamontować w specjalnej ościeżnicy systemowej, kompatybilnej ze szklaną ścianą. Ona zapewni nam lepszą akustykę pomieszczenia.

Trzecią grupą szklanych drzwi są drzwi przesuwne. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Chętnie wybierają je klienci do niewielkich pomieszczeń, w których każdy dodatkowy metr kwadratowy powierzchni jest niezwykle istotny.

Zajmiemy się każdą konstrukcją szklaną

Podejmujemy się każdego wyzwania, jakie tylko Państwo nam przedstawią. Zapraszamy do kontaktu nawet w sprawie bardzo nietypowych projektów – pomożemy, znajdziemy najlepsze rozwiązanie i wspólnie zrealizujemy zamówienie – od początku do końca. Produkowane przez nas szklane drzwi to gwarancja dokładnego wykonania, precyzji na każdym kroku, ale też elegancji i funkcjonalności. Nasi pracownicy rzetelnie doradzą, które z realizacji sprawdzą się idealnie w Państwa pomieszczeniach.


Skorzystaj z darmowej konsultacji

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

    Twoje imię i nazwisko