Balustrady szklane

Balustrady szklane to uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie stosowane we współczesnych wnętrzach. Są montowane zarówno w tradycyjnych domach poza miastem, ale też w nowoczesnych budynkach w centrum. Charakteryzują się prostotą rozwiązania i estetyką, która nadaje pomieszczeniom przestrzeni a także ekskluzywnego wymiaru. Dlatego balustrady szklane cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Wykonujemy balustrady ze szkła hartowanegopojedynczego lub hartowanego laminowanego. Poniżej przedstawiamy zakres tafli, które wykorzystujemy do tworzenia balustrad całoszklanych:

 • 12 mm szkło hartowane pojedyncze
 • 6.4.6 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 6 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB;
 • 8.4.8 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 8 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB
 • 10.4.10 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 10 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB
 • 12.4.12 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 12 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB

Nasza oferta

Balustrady szklane

Balustrady szklane – do domu i mieszkania

Warto wiedzieć, iż pierwsze trzy grubości szkła stosowane są głównie przy realizacji projektów dla klientów indywidualnych, czyli między innymi do domów jednorodzinnych czy mieszkań. 

Balustrady szklane w obiektach użyteczności publicznej

Szkło o grubości 10.4.10 mm i 12.4.12 mm stosujemy głównie w obiektach użyteczności publicznej. Tego typu balustrady szklane znajdują zastosowanie w takich miejscach, jak:

 • budynki biurowe
 • muzea
 • urzędy
 • galerie handlowe
 • obiekty sportowe
 • hotele

Takie zastosowanie balustrad szklanych jest uwarunkowane przede wszystkim przez przepisy Prawa budowlanego. 

Indywidualne projekty – balustrady szklane

Każdy projekt realizujemy na bazie indywidualnego planu, staramy się być jak najbardziej precyzyjni, przy wykorzystaniu najlepszych oraz najtrwalszych dostępnych materiałów. Przy produkcji balustrad szklanych wykorzystujemy mocowania punktowe, tzw. rotule. Pozwalają one na uzyskanie dużej sztywności całej konstrukcji przy minimalnej powierzchni trzymania tafli. To przekłada się na dobry efekt wizualny.

Mocowania, które stosujemy, są produkowane ze stali nierdzewnej, ze stopu wysokiej jakości. Dzięki temu całe balustrady zyskują wieloletnią trwałość. Proponujemy Państwu również różnego rodzaju wykończenie mocowań – mogą być one szczotkowane lub polerowane, a na specjalne zamówienie – istnieje także możliwość polakierowania ich na wybrany przez Państwa kolor dostępny z palety RAL.

Duże mocowania punktowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się problem z odprowadzeniem wody. Zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych, takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością.

Przykładowe rodzaje pochwytów, które stosujemy w naszych realizacjach

W naszych realizacjach projektów balustrad szklanych wykorzystujemy również mocowanie w profilu systemowym. Możemy zastosować montaż boczny do stropu lub bezpośredni – na podłogę. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się na antresolach oraz tarasach. Balustrady w trybie systemowym mogą być wykorzystywane zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i przez klientów indywidualnych.


Skorzystaj z darmowej konsultacji

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

  Twoje imię i nazwisko