ściany szklane
|||

Ściany szklane, czyli dlaczego warto postawić na klasykę.

W 2022 roku świat podbiła informacja o innowacyjnym projekcie z Arabii Saudyjskiej. Zakłada powstanie w dalekiej przyszłości podłużnego, 170-kilometrowego miasta otoczonego w zupełności szkłem. Ten ekscentryczny pomysł i wizja pokazują, jak wiele zastosowań może mieć znane wszystkim od lat szkło. Aby się o tym przekonać, nie trzeba jednak przenosić się na środek pustyni. Wyroby ze szkła, w tym ściany szklane oraz drzwi szklane, można wykorzystać przy projektowaniu własnej przestrzeni za pomocą jednego telefonu do nas! To rozwiązanie znajduje swoich miłośników zarówno wśród fanów klasyki i minimalizmu, jak i nowoczesności oraz awangardowej elegancji. 

Ściany szklane – nieskończoność zastosowań

Ściany szklane cechują się wieloma zastosowaniami i są tworzone w rozmaitych wariantach. Wchodzą w skład wszelkich zabudowań szklanych, czyli konstrukcji stworzonych ze szkła hartowanego, jakie jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać. Realizujemy pomysły, jakie wpadną Państwu do głowy. Szklane ściany są często montowane zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej: biurowcach, galeriach, salonach i sklepach. Mogą zostać użyte do oddzielenia przestrzeni i stworzenia poczucia prywatności i wyciszenia. W kwestii wyciszenia, warto zwrócić uwagę na szczególnie popularne ściany akustyczne, gwarantujące spokój i ciszę w pomieszczeniu.

Drzwi do nowoczesności

Do montowanych przez nas ścian szklanych, możemy dostosować nowoczesne i eleganckie drzwi szklane. Idealnie wpasowują się w wygląd pomieszczenia, sprawiając wrażenie praktycznie niewidocznych. To dobry sposób na stworzenie minimalistycznego, ale pełnego wyrazu klimatu danej przestrzeni. Montujemy je na klasycznych zawiasach, jak i w formie przesuwnej

Elegancki design i wygoda użytkowania, czyli duet idealny!

Tak jak już wspominaliśmy, ściany szklane sprawdzą się zarówno w klasycznych wnętrzach, nadając im nutę nowatorskości, jak i w zupełnie nowoczesnych przestrzeniach. Wprowadzenie szklanych elementów oraz konstrukcji nadaje pomieszczeniu przejrzystości i otwarcia. To doskonały sposób na cieszenie się gustownym stylem pomieszczenia, wypełnionym pięknym światłem przenikającym przez ściany szklane. Warto dodać, że są one łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, dzięki czemu są bezproblemowymi w użytkowaniu. Jedną z wyjątkowych właściwości szkła jest również to, że niezwykle długo utrzymuje ono piękny wygląd i nie traci na wartościach estetycznych z powodu upływu czasu.

Jeśli zainteresowaliśmy Państwa walorami ścian szklanych, zapraszamy do kontaktu z nami. Dokonamy wszelkich starań, by spełnić Państwa oczekiwaniom Jesteśmy gotowi na wszelkie wyzwania!

Podobne wpisy