balustrady ze szkła
|||

Jak zadbać o bezpieczeństwo i design wystroju w jednym? Zastosowanie balustrad szklanych.

Balustrady to nieodłączny element wielu miejsc. Są stosowane wszędzie, gdzie istnieje potrzeba ochrony i bezpieczeństwa. Zarówno w przypadku podwyższeń, jak i otwartych przestrzeni. Otaczają balkony, schody, tarasy i patia. Przy okazji mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych, warto zwrócić uwagę na balustrady szklane dostępne w naszej ofercie.  Cieszą oko, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Ze względu na swoją funkcję, jak i elegancki wygląd cieszą się dużą popularnością.

Gwarantują:

  • trwałość
  • piękny wygląd
  • bezwarunkowe bezpieczeństwo

Przekonaj się sam!

Co wyróżnia balustrady szklane?

Minimalistyczny design, który w subtelny sposób podkreśla elegancję przestrzeni i nadaje jej nowoczesnego wizerunku. Nie przytłaczają otoczenia i tworzą wrażenie przestronności. Stosowane na zewnątrz, na przykład balkonach, pozwalają na pełne cieszenie się przestrzenią i podziwianie widoków. Mogą zostać wykończone eleganckimi mocowaniami dopasowanymi do gustów klienta. Zastosowanie balustrad szklanych to gwarant osiągnięcia efektownego wystroju.

Wygoda w prostocie

Szkło jest tworzywem, które przez długie lata potrafi utrzymywać swój elegancki wygląd i nie traci na estetyce. Łatwo zachować je w czystości i dobrym stanie bez wkładania w to dodatkowego wysiłku. Nie wymaga dodatkowej konserwacji, jak w przypadku klasycznych balustrad wykonanych z drewna.

Wygląd to nie wszystko!

Podstawową funkcją balustrad jest zapewnianie bezpieczeństwa. Balustrady szklane mimo swojego delikatnego wyglądu są tworzone z najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych surowców. Gwarantuje im to skuteczność oraz wytrzymałość na długie lata. Stosowane przez nas szkło jest odpowiednio grube i wzmocnione, dzięki czemu balustrady mogą być stosowane z pełnym zaufaniem. Montujemy je zgodnie z wytycznymi Prawa budowlanego. Wykonujemy zarówno balustrady ze szkła hartowanegopojedynczego, jak i takie stworzone z szkła hartowanego laminowanego.

Balustrady ze szkła hartowanegopojedynczego charakteryzuje się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania i szkody powstałe pod wpływem uderzeń. Gwarantują dużą wytrzymałość na lata. Proces hartowania opiera się na podgrzaniu szkła do wysokiej temperatury, a następnie szybkim schłodzeniu go. Powoduje to wewnętrzne naprężenia w strukturze szkła, które sprawiają, że staje się ono znacznie mocniejsze.

Szkło hartowane laminowane składa się z dwóch lub więcej warstw szkła połączonych warstwą folii poliwęglanowej. Proces produkcji polega na zastosowaniu wysokiego ciśnienia i temperatury, aby połączyć te elementy w spójną strukturę. Dzięki połączeniu dwóch rodzajów szkła, hartowanego i laminowego, to opcja charakteryzująca się jeszcze silniejszym wzmocnieniem. Warto dodać, że szkło hartowane laminowane ma właściwości ochronne przed promieniowaniem UV i potrafi tłumić głośne dźwięki.

Balustrady szklane to doskonałe rozwiązanie dla klientów indywidualnych oraz w obiektach użytku publicznego. Zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji w celu ustalenia wszystkich szczegółów.

Podobne wpisy