Czym są szklane balustrady?
|

Czym są szklane balustrady?

Szklana balustrada to element architektoniczny, który służy do zabezpieczenia otwartych przestrzeni na wysokościach, takich jak schody, balkony, tarasy czy loggie. Jej nowoczesny design sprawia, że architekci coraz częściej uwzględniane w projektach prywatnych domów i mieszkań, nie tylko przy schodach, ale również przy antresolach. Jak szklane balustrady sprawdzają się w praktyce?

Gdzie wykorzystuje się szklane balustrady?

Szklane balustrady można znaleźć w różnych miejscach – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Szkło, z którego wykonuje się balustrady, jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne, dlatego balustrady szklane doskonale sprawdzą się na zewnętrznej stronie budynku. Oprócz doskonałej wytrzymałości na trudne warunki atmosferyczne, szklane balustrady są łatwe w konserwacji i utrzymaniu czystości na powierzchni tafli. 

Jak tworzy się balustrady ze szkła?

Szklane balustrady do domu najczęściej wykonuje się z hartowanego i laminowanego szkła. Szkło hartowane w balustradzie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. To czyni je idealnym materiałem do przestrzeni publicznych, takich jak muzea, biura czy centra handlowe. Przed zakupem warto sprawdzić dokładne parametry szkła, by mieć pewność, że będzie ono odpowiednio odporne i bezpieczne. W MPJ Glass oferujemy balustrady z pojedynczego szkła hartowanego o grubości 2 mm oraz podwójną szybę hartowaną o grubości 6 mm/8 mm/10 mm/12 mm, wszystkich przypadkach z poczwórną laminacją foliową. Grubość i sposób wykończenia jest zależna od preferencji klienta oraz finalnego przeznaczenia produktu. 

Jak zamówić szklaną balustradę do domu?

Jeśli szukasz szklanej balustrady do domu lub mieszkania, skontaktuj się z naszym działem ofert MPJ Glass. Oferujemy szeroki katalog wyrobów szklanych, które doskonale uzupełniają nowoczesne projekty wnętrz. Wraz z produktami firma oferuje także ich instalacje. Klient ma pewność, że zespół MPJ Glass zamontuje balustradę w sposób bezpieczny i profesjonalny. Nasz zespół MPJ Glass odpowie na wszelkie pytania i pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego wnętrza. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej i poczekasz na kontakt od naszego pracownika.

Podobne wpisy