Czym jest zabudowa szklana
||

Czym jest zabudowa szklana?

Szkło we wnętrzach jest niezwykle popularnym materiałem ze względu na efekt nowoczesnego wykończenia. Doskonale wpisuje się w projekty nastawione na minimalizm i przejrzystość, tym samym nadając przestrzeni wrażenie elegancji i wysokiej estetyki. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się szklane zabudowy, czyli konstrukcje budowlane tworzone ze szkła.

Szklane zabudowy to przezroczyste ścianki, które pozwalają na uzyskanie unikalnego efektu przestrzeni i optycznego powiększenia pomieszczeń. Trend wykorzystywania zabudowy szklanej jest widoczny nie tylko w domach czy mieszkaniach. Znajdziemy ją również w biurach i innych budynkach użyteczności publicznej. 

Gdzie zastosować szklaną zabudowę?

Szklana zabudowa najlepiej prezentuje się w dużych i jasnych wnętrzach. W przypadku mniejszych przestrzeni można wykorzystać ją do optycznego powiększenia pomieszczenia. Takie zabudowy ze szkła mogą być wykorzystywane w różnych celach, np. jako ściany oddzielające poszczególne pomieszczenia, drzwi szklane, okna, przeszklenia balkonów czy ogrodów zimowych. W nowoczesnych domach spotykamy je również w łazienkach i kuchniach – jako drzwi lub okna wyglądające na inne pokoje. 

Szklana zabudowa w ramie 

Specjalnością MPJ Glass są czarne ramy okalające szklane ścianki. Nasz system może być wykorzystywany we wnętrzach na wiele sposobów. Propozycje uwzględnaiją przeszklenia stałe oraz ruchome elementy, takie jak drzwi przesuwne lub drzwi do kabiny prysznicowej. Ramy do szkła mają swoje zalety nie tylko estetyczne, ale również techniczne. Otóż, tworzymy je z profili aluminiowych lakierowanych proszkowo lub anodowanych. Czerń nie jest kolorem narzuconym – na prośbę klienta lakierujemy ramy na inne wybrane kolory, dostępne w palecie RAL.

Materiał ramy zwiększa odporność produktu na korozję, szczególnie, jeśli ściana ma być ustawiona w miejscu narażonym na wilgoć (jak szklana zabudowa w kabinie prysznicowej). Czarne ramy najlepiej wpisują się w nowoczesne wnętrza, w których dominuje biel, odcienie szarości i metal. Lekka zabudowa wspiera trwałość konstrukcji i ogranicza potrzebę jej serwisowania zabudowy. Dzięki temu cała konstrukcja zachowuje dłuższą trwałość, bez potrzeby jej zbędnego serwisowania. Decydując się na szklaną zabudowę w ramie tworzymy unikalny i efektowny element wnętrza, a także oszczędzamy czas i pieniądze na konserwację. 

Ile kosztuje szklana zabudowa?

Szklana zabudowa do domu wymaga odpowiedniej konstrukcji i montażu. Projekt musi być bezpieczny do codziennego funkcjonowania we wnętrzu, a oprócz tego skupiać się na trwałości i pożądanym efekcie. Cena zabudowa szklana jest zależna od konkretnego projektu, a w tym od wielkości szyby, jej przeznaczenia i specyfikacji ramy. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w szklaną zabudowę, skontaktuj się z działem ofert MPJ Glass (kontakt pod adresem mailowym wyceny@mpjglass.pl lub numerem telefonu 609-848-686). Wspólnie znajdziemy rozwiązanie odpowiadające Twojemu wnętrzu i zorganizujemy profesjonalny montaż nowej szklanej zabudowy. 

Podobne wpisy