Czy szklana zabudowa do domu lub biura jest wytrzymała
||

Czy szklana zabudowa do domu lub biura jest wytrzymała?

Szkło kojarzy nam się z tłuczeniem, szczególnie, jeśli chodzi o szklanki czy butelki. Z tego względu wiele osób rezygnuje ze szklanych mebli i elementów wystroju wnętrza. Decyzja ta jest zazwyczaj kierowana troską o młodych lub czworonożnych domowników. Warto wiedzieć, że producenci wyrobów szklanych biorą to pod uwagę i tworzą swoje produkty ze szkła wysokoodpornego. Tak więc wszelkie szklane balustrady, kabiny prysznicowe ze szkła czy zabudowy oddzielające pomieszczenia nie stwarzają zagrożenia, a wręcz przeciwnie – cieszą oko i są doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego domu czy biura. 

Technologia tworzenia szkła do zabudowy szklanej

Szkło w zabudowie szklanej tworzymy technologią hartowania. Proces ten polega na wzmacnianiu szyby za pomocą temperatury. Materiał podgrzewamy do około 600-700 stopni Celsjusza, a następnie szybko schładzamy. W efekcie zewnętrzna warstwa szkła jest pod większym napięciem niż wewnętrzna, co zwiększa wytrzymałość szkła na uderzenia i zmniejsza ryzyko pęknięć. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że szkło pęknie w trakcie jego tworzenia, aniżeli po zamontowaniu go w domu przy odpowiednim użytkowaniu. 

Bestsellerowe zabudowy szklane MPJ Glass są wyposażone w czarne ramy. Tworzymy je z profili aluminiowych lakierowanych proszkowo. Rama stanowi dodatkową ochronę szkła i uodparnia  zabudowę np. na wilgoć w łazience czy w kuchni. Materiał framugi wyklucza ryzyko powstania korozji, co jest niezwykle istotne chociażby przy zabudowach tworzących kabinę prysznicową.

Czy zabudowa szklana jest bezpieczna?

Powyższe informacje prowadzą do prostego wniosku: zabudowy szklane są bezpiecznym elementem wystroju wnętrza. Nasze wszelkie działania konsultujemy z architektami wnętrz, by mieć pewność, że dobieramy najlepsze rozwiązanie do danego typu realizacji. Zabudowa szklana nie wychodzi z mody – to niezmiennie estetyczny element wnętrza i eleganckie wykończenie domu. Warto więc bliżej zapoznać się z wszelkimi technologiami tworzenia konstrukcji, by pozbyć się oporów i postawić na ponadczasowy wystrój domu lub mieszkania. 

Podobne wpisy